Loading...

DONDURMA KAPINDA “CHEESECAKEPOPS”

Cakepops son dönemin popüler lezzetlerinden biri, ben de en sevdiğim cheesecake ile cheesecake pops yaptım. Düzenli okuyucular artık blog toplantılarımıza aşinadır ve bu lezzet geçen yıl düzenlediğim “Yaza Merhaba” partisinden geliyor. Akşamımız yaza uygun dondurma konseptindeydi, görüntülerimiz puantiyeliydi. Bu tarifle ikisini bir araya getirdim. Cheesecake puantiyeli görünümü ile görselliğe, külah sunumu ile dondurma konseptine uyum sağlamış, lezzeti ekstradır.

Tarif oldukça kolay, her zaman favorim ve Klasik cheesecake tarifim limonlu cheesecake Bu sefer dipsiz pişirdim. (30 cheesecake pop linkteki tarif ölçüsü ile yapılıyor.) Buzdolabında dinlenme işlemini bitirince taban malzemesini hazırladım. Bu yüzden yulaf ezmeli kurabiye ve tereyağı karışımı yaptım. Son kolajda gördüğünüz gibi küçük toplar yaptım. Bu topları yarım saat buzlukta bekletip sertleşmelerini sağladım. Daha sonra, buzdolabında bekleyen cheesecake parçalarını kırdım ve kurabiye toplarının etrafına ceviz büyüklüğünde yeni toplar yaptım. (Bu işlemi kolaylaştırmak için malzemeler soğuk olmalı, elin ısısıyla cheesecake yumuşar ve işlem zorlaşır.) Yaptığım topları tekrar buzluğa koyup iyice bütünleşmelerini sağladım. (Benim gibi önceden yapıp derin dondurucuda saklayabilirsiniz)

Servis edeceğimiz zaman topları buzluktan çıkardım. Dondurma külahlarının üzerine yerleştirdim. 100ml krema, 100g beyaz çikolata ile hazırladığım ganajı sıktım ve son olarak damla çikolata ile puantiyeli görünümü tamamladım. Afiyet olsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir