Loading...

SON KAHVALTI MASAMIZ

kahvaltı masası

Son kahvaltı masamız diye isimlendirdiğimde bir an o masadan sonra hiç kahvaltı yapmamışız demek diye düşündüm, sonra farkettim ki o kadar da kötü değilmiş, bu masadan sonra sadece 2 kez kahvaltı etmişiz o masada. 19 Mayıs’ta yola çıktım. Hafta içi işe koşuşturduğumuz için evde kahvaltı sofrası kurulmaz. Genelde sandviç ve tost yaparım ve bunları yanımda götürürüm ve işte kahvaltı yaparım ama evden çıkmadan önce süt içerim ve küçük bir parça meyve yerim. Geçtiğimiz dönemde hafta sonu evde pek fırsat yoktu, balkon sezonunu açmamıza rağmen iki kez balkon keyfi yaptık ama diğer günlerde ya evde tost yedik (acelemiz olduğu için) ya da dışarıda kahvaltı yaptık. Konumuz kahvaltı incelememiz değil tabi ki 🙂 Ama birçok işçinin evinde de durum benzer diye düşünüyorum. Hafta içi koşuşturma, hafta sonu sokak çalışması derken benim için en keyifli yemek kolaylık.

Neyse bu yazının konusu çok eski ve çok yakın arkadaşlarımdan Ela ve eşi Emin’i uzun zamandır sofraya davet etmek istiyordum, niyetim yemek yemekti ama programları olmadı. Durumlarımızdan bahsederken en sonunda başka bir şey yapmama sözü vererek kahvaltı etmeye karar verdik. Ben de sözümü tuttum ve kendimi kahvaltılık ürünlerle sınırladım.

kahvaltı

Evde başlayıp Cadde’de keyifli bir yürüyüşle devam eden günümüz, yukarıdaki kolajda görülenleri masamıza yerleştirdi. Peynir tabağı, zeytin çeşitleri, reçeller, domates-salatalık ve taze kekik, meyve tabağı, kuru meyveler ve fındık, badem, fındık üçlüsü.

Kabak ve dereotu omleti

Tatilde bizim için vazgeçilmez bu sefer kabak ve dereotu ile omlet Ben yaptım ve içini kaşar peyniri ile doldurdum.

Ekmek

Ela ile konuştuğumuzda tek isteği ekmekti, yorulmayacağım sözü ve ekmek makinesinde pişirme şartıyla. Ben de aynısını yaptım makineyi kurdum sabah ekmek kokusuna uyanalım diye kurdum. Ekmeğimizi tam buğday unu ile ayçekirdeği ve ceviz ile yaptım. (Ekmek makinesi ve sık sık yaptığım ekmekler için ayrı bir yazı hazırlamayı düşünüyorum.) Kolajdaki diğer fotoğraflar annemin yaptığı haşhaşlı çörekler ve baharatlanmış zeytinyağı ile hediye ettiğim zeytinli ekmek küpleri. .

kimyon domates

Özellikle yaz aylarında evimizin bir diğer vazgeçilmezi. kimyonlu domatesYazın genelde Çanakkale domatesiyle yaparım ama hala denemediyseniz kayınvalidemin 1-2 aydır marketten aldığı mis kokulu salkım domatesle de çok lezzetli oluyor. pratik tarif burada… Afiyet olsun…

Not: Kahvaltı soframızın tek tarifi. Omlet Ve peçete katlama Yazılarınızı yakında ekleyeceğim.

kahvaltı masası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir