Loading...

YENİ BİR ÇAY SAAT MASASI

Mart ayında evde büyük halamız için bir çay sofrası hazırladım. Yeni eklenen tariflerle görselleri bu panoda kısmen paylaştım. Şimdi bu gönderi ile tüm blog davetini ekliyorum. 2 eksik tarifi de önümüzdeki günlerde yazacağım.

Büyük teyzemiz ilk kez kızım Yağmur’u görmeye geldi. Yağmur dışında altı kişi için bu davetiyeyi hazırladım. Uzun zamandır davetiye hazırlamadığım için biraz performans kaybı oldu ama önümüzdeki günlerde yazacağım “kız blogger buluşması” için güzel bir uygulama oldu 🙂

Masayı hazırlarken kelebek sofra takımımın yanı sıra kelebek işlemeli masa örtüsünü de seçtim. Frezya çiçeği günüydü ve ben sarı-beyaz olan iki tanesini seçip çiçekler ve onların kokularıyla sofrayı aydınlattım.

Servis ettiğim çatal bıçakları dantel fiyonklarla bağlayıp tabaklara yerleştirdim. Kumaş peçete görünümü veren ağır kağıt peçeteleri de rulo yapıp ince bir kurdele ile bağladım ve frezyanın içine yerleştirdim.

Menüye karar verirken tuzlu kısmını ağırlıkta tuttum. Oldukça basit, çünkü öğle ve akşam yemeklerinin bir araya geldiği ve tüm misafirlerin formlarına dikkat ettikleri zamandır.

Soframızdaki lezzetler ise şöyleydi;

Rudolph Van Veen’in meyilli tarifiyle yaptığım mercimek börekleri geçenlerde tarif edildi. Burada Yazdığım.

Yine bloğa yeni eklenen peynirli börek topu, tarif burada.

doldurulmuş yapraklarçay sofralarının klasiği olarak masamıza oturdu. Bu sefer pilavlı az miktarda bulgur vardı.

Kendi mutfağımda hala hatırladığım lezzetli tariflerden biri, közlenmiş kırmızı biberli peynirli rulo., tarif burada.

Pırasa köftenin son zamanların favorilerinden olduğunu yazmıştım. Tarifi burada bulabilirsiniz.

Menünün tatlı kısmı için hem yoğun hem de tadı taze olan limon barı seçtim, tarif burada.İşte masamıza genel bir bakış… Tahtayı tutan benim. Çay servisi için bardaklarımızı topluyorum, doğal bir fotoğraf olduğu için, hatırayı yaşatmak için bunu seçtim……

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir